Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
September | ||||
Sat. 2 | vs. Husson | Final | W, 3-0 | |
Tr-Match | ||||
vs. Wells | Final | L, 1-3 | ||
Tri-Match | ||||
Tue. 5 | at Sage | Final | L, 1-3 | |
Kahl Campus Center - Albany, N.Y. | ||||
Thu. 7 | at Ramapo | Final | L, 0-3 | |
Tue. 12 | at Bard | Final | L, 0-3 | |
Sat. 16 | vs. Alfred St. @ Oneonta, NY | Final | L, 0-3 | |
at Hartwick | Final | L, 0-3 | ||
Tue. 19 | vs. Marywood | Final | W, 3-0 | |
Fri. 22 | at MCLA | Final | L, 1-3 | |
Tue. 26 | vs. Elmira | Final | L, 2-3 | |
Wed. 27 | at Utica | Final | L, 0-3 | |
October | ||||
Wed. 4 | at SUNY Cobleskill * ^ | Final | L, 2-3 | |
Sun. 8 | vs. SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-0 | |
Tri-Match | ||||
vs. Morrisville St. * ^ | Final | L, 1-3 | ||
Tri-Match | ||||
Wed. 11 | at Oneonta | Final | L, 0-3 | |
Sun. 15 | at Canton * ^ | Final | W, 3-1 | |
Tri-Match | ||||
at Morrisville St. * ^ | Final | L, 0-3 | ||
Tr-Match | ||||
Wed. 18 | vs. SUNY Cobleskill * ^ | Final | W, 3-1 | |
Sat. 21 | vs. Canton * ^ @ Quincy, Mass. | Final | W, 3-2 | |
Tr-Match | ||||
at Eastern Nazarene * ^ | Final | L, 0-3 | ||
Tri-Match | ||||
Tue. 24 | vs. Utica | Final | L, 0-3 | |
Sun. 29 | vs. Eastern Nazarene * ^ | Final | L, 0-3 | |
Tri-Match | ||||
vs. SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-0 | ||
Tri-Match | ||||
November | ||||
Sat. 4 | at Eastern Nazarene % | Final | L, 0-3 | |
NAC West Semifinals | ||||
August | ||||
Wed. 25 | at Scrimmage # | 5:30 PM |
|
|
Alfred University | ||||
Sat. 28 | at Scrimmage # | 11:00 AM |
|
|
SUNY Oneonta | ||||
September | ||||
Wed. 1 | at Sage | Final | L, 2-3 | |
Thu. 2 | vs. Marywood | Final | L, 1-3 | |
Sat. 4 | at Sarah Lawrence | Final | W, 3-2 | |
Wed. 8 | at Utica | Final | W, 3-1 | |
Mon. 13 | at St. Elizabeth | Final | W, 3-0 | |
Tue. 14 | vs. Mt. St. Mary (N.Y.) | Final | W, 3-0 | |
Thu. 16 | at MCLA | Final | L, 0-3 | |
Tue. 21 | vs. Keystone | Final | W, 3-0 | |
Thu. 23 | vs. Clarks Summit | Final | W, 3-1 | |
Sat. 25 | vs. Fitchburg St. @ at Worcester State | Final | W, 3-0 | |
at Worcester St. | Final | W, 3-1 | ||
Mon. 27 | vs. Elmira | Final | W, 3-2 | |
Wed. 29 | at SUNY Cobleskill * ^ | Final | W, 3-1 | |
Thu. 30 | vs. Cazenovia * ^ | Final | W, 3-0 | |
October | ||||
Sun. 3 | vs. SUNY Canton * ^ | Final | W, 3-0 | |
Tue. 5 | at Hartwick | Final | L, 0-3 | |
Thu. 7 | at SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-0 | |
Sat. 9 | vs. Eastern Conn. St. @ Castleton, Vt. | Final | L, 1-3 | |
at Castleton | Final | W, 3-0 | ||
Thu. 14 | at Cazenovia * ^ | Final | W, 3-0 | |
Sun. 17 | at SUNY Canton * ^ | Final | W, 3-0 | |
Tue. 19 | at Bard | Final | W, 3-0 | |
Sun. 24 | vs. SUNY Cobleskill * ^ | Final | W, 3-1 | |
vs. SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-0 | ||
Wed. 27 | vs. Utica | Final | W, 3-0 | |
Sat. 30 | vs. Cazenovia % | Final | W, 3-0 | |
West Division Quarterfinal | ||||
Sun. 31 | vs. SUNY Cobleskill % | Final | L, 0-3 | |
West Division Semifinal | ||||
March | ||||
Sun. 21 | at SUNY Canton | Final | W, 3-1 | |
No Spectators | ||||
at SUNY Canton | Final | L, 2-3 | ||
No Spectators | ||||
Sun. 28 | at SUNY Cobleskill | Final | W, 3-2 | |
at SUNY Cobleskill | Final | W, 3-0 | ||
April | ||||
Sat. 3 | vs. Cazenovia | Final | W, 3-1 | |
vs. Cazenovia | Final | L, 2-3 | ||
Fri. 9 | vs. SUNY Poly | Final | W, 3-0 | |
vs. SUNY Poly | Final | W, 3-1 | ||
August | ||||
Tue. 23 | vs. Alfred # | 1:00 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
Tue. 30 | vs. Herkimer County Community College # | 6:00 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
September | ||||
Thu. 1 | vs. MCLA | Final | L, 2-3 | |
Sat. 3 | at Husson | Final | L, 1-3 | |
at WPI | Final | L, 0-3 | ||
Tue. 6 | vs. Sage | Final | L, 1-3 | |
Thu. 8 | at Clarks Summit | Final | W, 3-0 | |
Tue. 13 | at Marywood | Final | L, 0-3 | |
Fri. 16 | vs. Bard | Final | W, 3-1 | |
Sun. 25 | vs. Mt. St. Vincent | Final | W, 3-0 | |
Tri-Match | ||||
vs. King's (NY) | Final | W, 3-0 | ||
Tri-Match | ||||
Wed. 28 | vs. SUNY Cobleskill * ^ | Final | W, 3-0 | |
Fri. 30 | at Cazenovia * ^ | Final | W, 3-0 | |
October | ||||
Sun. 2 | at SUNY Canton * ^ | Final | W, 3-1 | |
Fri. 7 | vs. Hartwick | Final | L, 0-3 | |
Wed. 12 | vs. Oneonta | Final | L, 0-3 | |
Thu. 13 | at Keystone | Final | W, 3-1 | |
Sat. 15 | vs. SUNY Canton * ^ | Final | W, 3-0 | |
Sun. 16 | vs. Cazenovia * ^ | Final | W, 3-1 | |
Tue. 18 | at Elmira | Final | L, 1-3 | |
Thu. 20 | vs. Morrisville St. | Final | L, 0-3 | |
Sat. 22 | vs. SUNY Cobleskill * ^ @ Utica, NY | Final | W, 3-0 | |
Tri-Match | ||||
at SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-1 | ||
Tri-Match | ||||
Sun. 23 | vs. SUNY Poly * ^ | Final | W, 3-1 | |
Tue. 25 | at Utica | Final | L, 1-3 | |
Sat. 29 | vs. SUNY Cobleskill % | Final | W, 3-1 | |
NAC West Quarterfinals | ||||
Sun. 30 | vs. Cazenovia * % | Final | W, 3-0 | |
NAC West Semifinals | ||||
November | ||||
Sat. 5 | vs. Maine Maritime % | Final | L, 2-3 | |
NAC Championship | ||||
September | ||||
Sun. 1 | at King's (NY) | Final | W, 3-0 | |
at Yeshiva | Final | W, 3-0 | ||
Wed. 4 | vs. Utica | Final | W, 3-0 | |
Tue. 10 | vs. Sage | Final | W, 3-1 | |
Thu. 12 | vs. Keystone | Final | W, 3-2 | |
Mon. 16 | at Marywood | Final | L, 0-3 | |
Thu. 19 | at Morrisville St. | Final | W, 3-2 | |
Sun. 22 | vs. Farmingdale State | Final | L, 0-3 | |
vs. MCLA | Final | L, 0-3 | ||
Tue. 24 | at Mt. St. Mary (N.Y.) | Final | L, 1-3 | |
Thu. 26 | vs. Mitchell | Final | W, 3-1 | |
October | ||||
Tue. 1 | at Clarks Summit | Final | L, 0-3 | |
Thu. 3 | vs. Bard | Final | L, 2-3 | |
Wed. 9 | at Cazenovia | Final | W, 3-1 | |
Mon. 14 | vs. SUNY Poly | Final | L, 0-3 | |
Wed. 16 | at Elmira | Final | L, 0-3 | |
Sat. 19 | vs. Maine Maritime * | Final | L, 0-3 | |
vs. Husson * | Final | W, 3-1 | ||
Tue. 22 | at SUNY Cobleskill | Final | L, 2-3 | |
Sat. 26 | vs. Me.-Presque Isle * | Final | W, 3-0 | |
at SUNY Canton * | Final | L, 0-3 | ||
Mon. 28 | vs. Hartwick | Final | L, 0-3 | |
Wed. 30 | at Utica | Final | W, 3-0 | |
November | ||||
Sun. 3 | at Northern Vermont-Johnson * | Final | L, 0-3 | |
Senior Day | ||||
vs. Northern Vermont-Lyndon * @ VT, Johnson, 05656 | Final | W, 3-0 | ||
Sat. 9 | at Maine Maritime % | Final | L, 0-3 | |
Semifinals - NAC Championship | ||||
August | ||||
Sun. 26 | vs. Herkimer CC # | 11:00 AM |
|
|
Scrimmage | ||||
September | ||||
Sun. 2 | vs. Dean | Final | W, 3-1 | |
vs. Valley Forge | Final | W, 3-2 | ||
Wed. 5 | at Sage | Final | L, 1-3 | |
Sat. 8 | at Pine Manor | Final | W, 3-0 | |
vs. Fisher | Final | W, 3-1 | ||
Mon. 10 | at Utica | Final | W, 3-2 | |
Wed. 12 | at Southern Vt. | Final | L, 0-3 | |
Wed. 19 | vs. Mt. St. Mary (N.Y.) | Final | L, 2-3 | |
Fri. 21 | at Purchase St. | Final | W, 3-1 | |
Tue. 25 | at Bard | Final | L, 0-3 | |
Sun. 30 | at Pratt | Final | W, 3-2 | |
vs. King's (NY) @ New York City | Final | L, 2-3 | ||
vs. Culinary Institute of America @ Pratt Institute | Final | W, 3-0 | ||
October | ||||
Thu. 4 | vs. SUNY Cobleskill | Final | W, 3-2 | |
Tue. 9 | vs. Clarks Summit | Final | L, 1-3 | |
Thu. 11 | vs. Cazenovia | Final | W, 3-0 | |
Sun. 14 | vs. Green Mountain | Final | W, 3-1 | |
Delhi Alumni Classic | ||||
vs. Rosemont | Final | W, 3-0 | ||
Delhi Alumni Classic | ||||
Mon. 15 | vs. Utica | Final | L, 0-3 | |
Thu. 18 | vs. Elmira | Final | L, 1-3 | |
Mon. 22 | at SUNY Poly | Final | L, 0-3 | |
Wed. 24 | at Hartwick | Final | L, 0-3 | |
Sun. 28 | at Alfred St. | Final | L, 0-3 | |
vs. Cazenovia @ Alfred, NY | Final | W, 3-1 | ||
November | ||||
Sat. 3 | vs. Thomas More % @ Delhi, N.Y. | Final | L, 0-3 | |
ACAA Tournament | ||||
September | ||||
Sun. 2 | vs. Dean @ Delhi, NY | Final | W, 3-1 | |
August | ||||
Tue. 29 | at SUNY Cobleskill | 6:30 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
September | ||||
Wed. 6 | vs. The Sage Colleges | Final | L, 1-3 | |
Fri. 8 | at Elmira | Final | L, 0-3 | |
Sat. 9 | vs. Cazenovia @ Elmira, N.Y. | Final | L, 0-3 | |
vs. Alfred St. @ Elmira, NY | Final | L, 1-3 | ||
Tue. 12 | vs. Hartwick | Final | L, 0-3 | |
Wed. 13 | vs. College of St. Joseph | Final | W, 3-0 | |
Sat. 16 | at Dean College | Final | L, 1-3 | |
vs. Fisher * @ Franklin, MA | Final | L, 1-3 | ||
Tue. 19 | at Clarks Summit | Final | L, 2-3 | |
Thu. 21 | vs. Word of Life | Final | W, 3-0 | |
Mon. 25 | vs. Utica | Final | W, 3-2 | |
Wed. 27 | vs. Morrisville State | Final | L, 0-3 | |
October | ||||
Wed. 4 | at College of St. Joseph | Final | L, 0-3 | |
Sat. 7 | vs. Me.-Presque Isle | Final | L, 1-3 | |
at Johnson State | Final | W, 3-0 | ||
at Green Mountain | Final | W, 3-0 | ||
Wed. 11 | vs. Southern Vermont | Final | L, 1-3 | |
Thu. 12 | at Mount Saint Mary's | Final | L, 0-3 | |
Sat. 14 | vs. Bryn Mawr @ Utica, NY | Final | W, 3-0 | |
at Utica | Final | L, 0-3 | ||
Tue. 17 | vs. Bard | Final | L, 1-3 | |
Fri. 20 | vs. Alfred St. | Final | L, 0-3 | |
Sat. 21 | vs. Pratt | Final | W, 3-0 | |
Quad Match | ||||
vs. Fisher | Final | L, 1-3 | ||
Quad Match | ||||
vs. Culinary | Final | W, 3-1 | ||
Quad Match | ||||
Wed. 25 | at Cazenovia | Final | W, 3-1 | |
Sat. 28 | vs. Maine-Fort Kent % | Final | L, 0-3 | |
NIAC Championship at SUNY Delhi | ||||
vs. Fisher % | Final | L, 1-3 | ||
NIAC Championship at SUNY Delhi | ||||
August | ||||
Mon. 29 | vs. SUNY Cobleskill | 6:00 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
September | ||||
Thu. 1 | at Utica College | Final | L, 0-3 | |
Fri. 2 | vs. Houghton College @ Neutral | Final | L, 0-3 | |
Sat. 3 | at Keuka College | Final | L, 0-3 | |
vs. Hilbert College @ Neutral | Final | L, 0-3 | ||
Wed. 7 | at Sage College | Final | L, 0-3 | |
Fri. 9 | vs. King's College @ Oneonta, NY | Final | L, 0-3 | |
at Hartwick College | Final | L, 0-3 | ||
Sun. 11 | vs. Green Mountain College | Final | W, 3-0 | |
Sat. 17 | at Paul Smith's College | Final | W, 3-1 | |
vs. Unity @ Paul Smith's, NY | Final | L, 1-3 | ||
vs. Johnson State @ Paul Smith's, NY | Final | W, 3-1 | ||
Tue. 20 | vs. Summit University | Final | L, 0-3 | |
Fri. 23 | vs. Alfred University | Final | L, 0-3 | |
Sat. 24 | vs. Christendom @ Hyde Park, NY | Final | L, 0-3 | |
at Culinary | Final | W, 3-0 | ||
Tue. 27 | vs. Elmira College | Final | L, 0-3 | |
Thu. 29 | vs. Cazenovia College | Final | W, 3-0 | |
October | ||||
Sat. 1 | vs. Paul Smith's College | Final | L, 2-3 | |
vs. Maine-Fort Kent | Final | L, 0-3 | ||
vs. Central Penn | Final | W, 3-0 | ||
Wed. 5 | vs. College of St. Joseph | Final | W, 3-0 | |
Sat. 8 | vs. Penn State Mont Alto @ Penn State Hazleton | Final | L, 1-3 | |
at Penn State Hazleton | Final | W, 3-1 | ||
Thu. 13 | vs. Mount Saint Mary College | Final | L, 0-3 | |
Sat. 15 | at Bard College | Final | L, 0-3 | |
vs. Manhattanville College @ Neutral | Final | L, 0-3 | ||
Tue. 18 | at Word of Life | Final | W, 3-0 | |
Thu. 20 | at Morrisville State | Final | L, 0-3 | |
Fri. 28 | vs. Hartwick College @ Neutral | Final | L, 0-3 | |
Oneonta State Dig Pink Invitational | ||||
Sat. 29 | vs. Bard College @ Oneonta, NY | Final | L, 0-3 | |
Oneonta State Dig Pink Invitational | ||||
vs. SUNY-Canton @ Neutral | Final | L, 0-3 | ||
Oneonta State Dig Pink Invitational | ||||
August | ||||
Thu. 27 | at SUNY Cobleskill # | 6:00 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
Sun. 30 | vs. Paul Smith's College @ Queensbury, NY | Final | W, 3-0 | |
at SUNY Adirondack | Final | W, 3-0 | ||
September | ||||
Tue. 1 | at Alfred St. | Final | L, 1-3 | |
Sat. 5 | vs. SUNY Broome | Final | W, 3-0 | |
vs. Penn State Hazleton | Final | W, 3-0 | ||
Tri-Match at SUNY Delhi | ||||
Tue. 8 | vs. Word of Life | Final | W, 3-0 | |
Sat. 12 | vs. Penn State - Worthington Scranton | Final | W, 3-0 | |
Tue. 15 | vs. Morrisville State | Final | L, 2-3 | |
Wed. 16 | vs. Mohawk Valley CC | Final | W, 3-1 | |
Sat. 19 | vs. Christendom @ Enola, PA | Final | W, 3-2 | |
at Central Penn | Final | W, 3-0 | ||
Sun. 20 | vs. Culinary | Final | W, 3-0 | |
Wed. 23 | at Wells College | Final | L, 0-3 | |
Sun. 27 | at NHTI | Final | W, 3-1 | |
Concord, NH | ||||
Wed. 30 | at Bergen CC | Final | L, 2-3 | |
October | ||||
Fri. 2 | at Hartwick College | Final | L, 1-3 | |
vs. Morrisville State @ Oneonta, NY | Final | L, 0-3 | ||
Sat. 3 | vs. Nazareth College @ Oneonta, NY | Final | L, 0-3 | |
vs. Elmira College @ Oneonta, NY | Final | L, 2-3 | ||
Tue. 6 | at Elmira College | Final | L, 0-3 | |
Fri. 9 | vs. SUNY Broome @ Syracuse, NY | Final | W, 2-0 | |
vs. Northampton CC @ Syracuse, NY | Final | W, 2-0 | ||
Sat. 10 | vs. Jefferson CC @ Syracuse, NY | Final | W, 2-1 | |
at Onondaga CC | Final | L, 0-2 | ||
vs. Finger Lakes CC @ Syracuse, NY | Final | W, 2-0 | ||
vs. Jefferson CC @ Syracuse, NY | Final | L, 0-2 | ||
Sat. 17 | at Masschusetts College of Liberal Arts | Final | L, 0-3 | |
vs. Salem State @ North Adams, MA | Final | L, 0-3 | ||
Wed. 21 | at Cazenovia College | Final | L, 0-3 | |
Thu. 22 | vs. SUNY Orange | Final | W, 3-0 | |
Sat. 24 | at SUNY-Canton | Final | L, 0-3 | |
vs. Alfred St. @ SUNY Canton | Final | L, 0-3 | ||
Sun. 25 | vs. Maine-Fort Kent @ Canton, NY | Final | L, 0-3 | |
vs. Johnson State @ Canton, NY | Final | W, 3-1 |